Тенденції розвитку медичного одягу: колись і сьогодні

Світ не стоїть на місці - все розвивається та рухається вперед. Медичний одяг не становить виключення. Тенденції, які були актуальні пів століття тому замінюються іншими, сучасними. Сьогодні виробництво медичного одягу набуває обертів та змінює наше усталене уявлення про образ лікаря. Добре це чи погано, розглянемо далі.

Трішки історії.

Спеціальні халати та костюми для лікарів з'явились не так давно. Ще на початку минулого століття ніхто і не мав уявлення, що лікар має вдягатися по-особливому. Тоді людські життя рятували у звичайному одязі, щоправда поверх одягали фартух, який мав захищати від плям крові. Лише сестри милосердя мали спеціальну форму.

Медичний одяг почали носити у 1918 році, причому, він слугував для захисту лікаря від хвороб пацієнтів. Поступово така спеціальна форма увійшла у норму та стала загальнообов'язковою.

Традиційний білий колір символізував чистоту та стерильність. Проте з часом, через те, що білий колір та яскраві лампи негативно впливали на зір лікарів та викликали втому, форма медична почала шитись з тканин зеленого та синього кольорів. Для позначення належності до того чи іншого відділу, почали використовувати різні кольори, відтінки та фасони одягу.

Сьогодні ж, вибір костюмів та халатів для медиків, ринок пропонує широченний. Дизайнери не обмежуються білими, синіми та зеленими кольорами. Рукава, застібки, спинки, кишені стали переображатись та перетворювати повсякденний робочий одяг в стильні шедеври. Звісно, вимоги до тканини та ергономічності костюмів залишаються на першому місці.

На заході популярними стали халати та костюми з нанесеними на них принтовими зображеннями. На тканині може бути намальовано все що завгодно: починаючи від мікімаусів - закінчуючи гіперреалістичними зображеннями м'язів. Передові українські клініки також приєднуються до сучасних тенденцій.

Також актуальними є кольорові пояси, яскрава окантовка чи ґудзики, вишукана вишивка. Такий медичний одяг розбиває всі стереотипи про лікарів та викликає довіру пацієнта.

І, звісно, це позитивні тенденції, адже лікар на роботі проводить цілий день, і стильний одяг дозволяє почуватись впевненіше. Клініка може створити власний корпоративний стиль, що позитивно відобразиться на естетичній складовій. До того ж, сучасні дизайнери роблять все, аби спецодяг для медиків був зручним та не заважав працювати швидко і ефективно.

Магазин мед одягу «Модний доктор» пропонує переглянути широкий вибір вбрання для лікарів високої якості.